Koliseb ja müriseb :S APPIIII !!! PALUN AIDAKEE ! :(

Ei oska kolvirõngaid vahetada? Käigud ei lähe sisse?
Kasutaja avatar
meinuuu
Postitusi: 73
Liitunud: 11 Sept 2009 15:47

Koliseb ja müriseb :S APPIIII !!! PALUN AIDAKEE ! :(

Postitus Postitas meinuuu »

ilge probleem on siis selles, et pane mossu käima, siis käib rahulikult (toores peal), siis võtan toore maha ja pöörded lähvad ~500 peale ja auto hakkab jubedalt õõtsuma. et kas see on nagu mingi jama või see tühine ?

1) suurem probleem on see, et kui sõita siis hakkab ~1500 pöörde pealt mootor ilgelt kolisema, nagu midagi käiks kuhugi vastu vms. ise kahtlustan, et mootori kett on niii välja veninud, et pingutist pole kahh enam kasu, et kas selles võib olla probleem ja mida soovitate teha ?

2) teine probleem on see, et jõudu pole väga ja sidurit peab libistama, nt 4-da käiguga üle 60 km/h ei lähe kohe kuidagi ja pöörded on jube madalad, ning ei taha kuidagi pöördeid ülesse võtta :S kas viga võib olla siduris või on asi seotud esimese probleemiga (mootoriketiga) ???

Tänan, kui aitate !

(moskvich 2140)
Kasutaja avatar
marko
Postitusi: 520
Liitunud: 02 Veebr 2009 20:16
Asukoht: Tartu

Re: Koliseb ja müriseb :S APPIIII !!! PALUN AIDAKEE ! :(

Postitus Postitas marko »

Siduris nüüd asi küll ei ole,pigem mootoris mingi jama.Kas kõik silindrid/küünlad toimivad,ehk käib ainult paari pütiga.Kuidas see kolin väljendub või ainult lonkab?Keera küünlad maha ja vaata mis nägu need on,lisaks oleks soovitav ka karpa üle käija sest ehk ujutb üle ja tahmab küünlaid.Kui need asjad kontrollitud siis vaatab edasi.4 käiguga ära nüüd sidurit küll libista siis saad sidurist kiirelt lahti :)Mootori kett nüüd väga lonkamis ei põhjusta ja suurt kolinat ei tekita.Suurem kolin viitab muidu juba miskisele saalte vms probleemile.
AZLK 2140 78a,AZLK 2140 76a,2xAZLK 2137 84a,izh412
Kasutaja avatar
meinuuu
Postitusi: 73
Liitunud: 11 Sept 2009 15:47

Re: Koliseb ja müriseb :S APPIIII !!! PALUN AIDAKEE ! :(

Postitus Postitas meinuuu »

marko kirjutas:Siduris nüüd asi küll ei ole,pigem mootoris mingi jama.Kas kõik silindrid/küünlad toimivad,ehk käib ainult paari pütiga.Kuidas see kolin väljendub või ainult lonkab?Keera küünlad maha ja vaata mis nägu need on,lisaks oleks soovitav ka karpa üle käija sest ehk ujutb üle ja tahmab küünlaid.Kui need asjad kontrollitud siis vaatab edasi.4 käiguga ära nüüd sidurit küll libista siis saad sidurist kiirelt lahti :)Mootori kett nüüd väga lonkamis ei põhjusta ja suurt kolinat ei tekita.Suurem kolin viitab muidu juba miskisele saalte vms probleemile.

ma olen uurinud igatpidi silindreid, aga ei jõua kohale, millised töötavad, endale tundub nagu 4-s ei tööta, aga pole kindel. pm. ma tegin nii, et panin mootori käima, siis võtsin 4-dal küünla juhtme ära ja mootor käis samamoodi edasi.
aga kolina suhtes on see, et nagu kett on suht lõdva koguaeg , ei taha ültse pingesse jääda, annab mingi peaaegu üle hammakate liikuma :S
a ja siis siduriga see pull, et kui sidurit ei libista siis sureb välja, et sidurit peab jube pikalt libistama, et kohale ära saaks :S

ei julge nagu väga midagi teha, :S et vb keegi oskab midagi soovitada et mida teha !
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Koliseb ja müriseb :S APPIIII !!! PALUN AIDAKEE ! :(

Postitus Postitas moskiito »

siduris kohe kindlasti viga ei ole, pigem on probleem just selles samuses neljadas silindris mis sinu antud kirjelduse põhjal võib arvata et see ei tööta mitte mingi valemiga. Seal võib olla mittu põhjust aga toon välja paar kõige tavalisemat ja levinumat põhjust.
1. Piduri vaakum on läbi ja imeb lisa õhku. Võtta vaakumi voolik lahti, pane see auk migit moodi kinni, pigista voolik kokku või pane polt sinna sisse, siis saab kohe teada kas on selle probleem.
2. Küünla juhe on läbi
3. küünal ise läbi.
4. Kuna kett on kohutavalt lõtv, siis on üsna suur täenosus et süüte moment on paigast ära.


Mis ketti puutub, siis küsiks et kas oled kindel et pinguti liigub? kas oled kindel et see lukkustub? Mul on sellega samuti jama olnud ning siis on välja tulnud et pintui ei liikunud kuna oli kinni kiilunud mingi valemiga ja teine juhus oli selline et lukkusti ei lukkustunud lihtsalt.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
meinuuu
Postitusi: 73
Liitunud: 11 Sept 2009 15:47

Re: Koliseb ja müriseb :S APPIIII !!! PALUN AIDAKEE ! :(

Postitus Postitas meinuuu »

moskiito kirjutas:siduris kohe kindlasti viga ei ole, pigem on probleem just selles samuses neljadas silindris mis sinu antud kirjelduse põhjal võib arvata et see ei tööta mitte mingi valemiga. Seal võib olla mittu põhjust aga toon välja paar kõige tavalisemat ja levinumat põhjust.
1. Piduri vaakum on läbi ja imeb lisa õhku. Võtta vaakumi voolik lahti, pane see auk migit moodi kinni, pigista voolik kokku või pane polt sinna sisse, siis saab kohe teada kas on selle probleem.
2. Küünla juhe on läbi
3. küünal ise läbi.
4. Kuna kett on kohutavalt lõtv, siis on üsna suur täenosus et süüte moment on paigast ära.


Mis ketti puutub, siis küsiks et kas oled kindel et pinguti liigub? kas oled kindel et see lukkustub? Mul on sellega samuti jama olnud ning siis on välja tulnud et pintui ei liikunud kuna oli kinni kiilunud mingi valemiga ja teine juhus oli selline et lukkusti ei lukkustunud lihtsalt.


1. mulle ei jõudnud kohale mida ma selle vaakumi voolikuga tegema pidin :S ja teine küss, Kus see on ? esimest korda kuulen, et selline julla olemas :O
2. hmmm, okei, vahetan küünla juhtme ära.
3. vahetan siis ka küünla ära
4. aga kuda ma selle süütemomendi õigeks saan, kui ma uue keti peale panen ? või pole vaja midagi regullida, et läheb uue ketiga ise paika ?

aga suur aitähh, et keegi vaeub kirjutama ja aitama :)
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: Koliseb ja müriseb :S APPIIII !!! PALUN AIDAKEE ! :(

Postitus Postitas Edel »

Tõenäoliselt üks või rohkem silindreid ei tööta ning sellest suurem vibratsioon nii et jõuagregaat taob kusagil vastu auto keret(ilmselt käigukasti padi või tala kummiseibid väsinud),sellest siis kolin. Ei usu,et lõtvunud mootori kett tugevat kolinat tekitaks.
Tasub kontrollida,kas kõikides küünaldes on säde.
Kasutaja avatar
meinuuu
Postitusi: 73
Liitunud: 11 Sept 2009 15:47

Re: Koliseb ja müriseb :S APPIIII !!! PALUN AIDAKEE ! :(

Postitus Postitas meinuuu »

Edel kirjutas:Tõenäoliselt üks või rohkem silindreid ei tööta ning sellest suurem vibratsioon nii et jõuagregaat taob kusagil vastu auto keret(ilmselt käigukasti padi või tala kummiseibid väsinud),sellest siis kolin. Ei usu,et lõtvunud mootori kett tugevat kolinat tekitaks.
Tasub kontrollida,kas kõikides küünaldes on säde.
seda ma tean, et üks silinder ilmselt ei tööta, aga ülejäänud 3 töötavad ilusti, kuna muidu ei käiks mootor ringi :D
ja padjad ära vahetatud ja korralikud :D ja see ei ole selline kolin, see on teatud tuuride juures. kui mootor vaikselt käib, siis kolinat pole, aga kui pöörded ülesse saab, siis kukub kolisema !
ja küünlad funkavad, aga ikkagi vahetan ilmselt kõik küünlad ära ja juhtmed ! aga ma arvan, et Moskiitol on siiski õigus, et ühte silindrisse ei jõua kütus peale, aga tasub kontrollida :)

KUI ON VEEL VARIANTE, SIIS OOTAN NEID SUURIMA HEA MEELEGA ! :)
Varblane
Postitusi: 153
Liitunud: 01 Apr 2009 01:36
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Kontakt:

Re: Koliseb ja müriseb :S APPIIII !!! PALUN AIDAKEE ! :(

Postitus Postitas Varblane »

Läheb see neljanda silindri küünal märjaks ka?vahetad ära ja ikka läheb märjaks?Siis võib-olla klapid ebatihedad/kõverad või silindris auk sees.
Gardaan,keneraator,garba,tüüs,garter........
Kasutaja avatar
meinuuu
Postitusi: 73
Liitunud: 11 Sept 2009 15:47

Re: Koliseb ja müriseb :S APPIIII !!! PALUN AIDAKEE ! :(

Postitus Postitas meinuuu »

Varblane kirjutas:Läheb see neljanda silindri küünal märjaks ka?vahetad ära ja ikka läheb märjaks?Siis võib-olla klapid ebatihedad/kõverad või silindris auk sees.
läheb küll märjaks, aga jahh, klappe ma pole kontrollinud, vb tõesti paigast ära, või kõverad aga ma ei usu, et silindris auk sees. aga peab kontrollima :)
Aitähh vihje eest jälle :)
Kasutaja avatar
marko
Postitusi: 520
Liitunud: 02 Veebr 2009 20:16
Asukoht: Tartu

Re: Koliseb ja müriseb :S APPIIII !!! PALUN AIDAKEE ! :(

Postitus Postitas marko »

Silindrisse auku vast ei teki nii kergelt :D pigem kolvile kui klapp peas ära käib.Kas õli bensiini lõhnaga pole?
AZLK 2140 78a,AZLK 2140 76a,2xAZLK 2137 84a,izh412
Vasta