AZLK 2140 1976? hannes24 "Onu Heino"

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
Neeme
Postitusi: 291
Liitunud: 04 Veebr 2009 23:04
Asukoht: Kuressaare

Re: AZLK 2140 1976? hannes24

Postitus Postitas Neeme »

stupiduser kirjutas:Milleks on mossel vajalik LSD?
Kas ta nüüd vajalik on, aga lihtsalt hea, kui ta olemas on. Halbades oludes annab päris palju juurde. Siis ei ole vaja käsipiduriga "veojõukontrolli" teha, et mõlemad rattad võtaksid.
Kasutaja avatar
stupiduser
Postitusi: 84
Liitunud: 09 Mär 2009 13:08

Re: AZLK 2140 1976? hannes24

Postitus Postitas stupiduser »

Kas mosset kavatsetakse kasutama hakata nii halbades teeoludes, et õhest vedavast rattast väheks jääb?
Milleks?
Kas mõistlikum ei oleks investeerida kobedamatesse rehvidesse HiAce silla asemel?

Kui need olud juba nii rasked on siis miks mitte Kemppi?
Ainuke lukk, millest peale ARB ka kasu on :lol
Kasutaja avatar
Neeme
Postitusi: 291
Liitunud: 04 Veebr 2009 23:04
Asukoht: Kuressaare

Re: AZLK 2140 1976? hannes24

Postitus Postitas Neeme »

Kas Kemppi sild on siis parem?

Aga LSD on parim variant (tavaautol), kui tahad tänaval sõita ja mitte esimese libeda teeperve pärast autolükkajaid kutsuma hakata. Neid difri tüüpe on päris palju, aga tööpõhimõte on kõigil sama - kanda veojõudu üle parema pidamisega rattale.
Kasutaja avatar
hannes24
Postitusi: 274
Liitunud: 10 Mär 2009 13:43
Asukoht: Kirepi

Re: AZLK 2140 1976? hannes24

Postitus Postitas hannes24 »

Loodetavasti kestab ka kauem kui originaal, eelmisel mossel sai suht tihti reduktorit vahetatud, eriti ei viitsi, eks jalg on raske ka, sellepärast tulebki parem lahendus leida...

mõttekuse koha pealt veel niipalju, et eks igaüks ise otsustab mis on mõttekas ja mis ei ole, mul proua arvates ei ole mosse ostmine üldse mõtekas nt :)
"ONU HEINO RALLITIIM"
Kasutaja avatar
stupiduser
Postitusi: 84
Liitunud: 09 Mär 2009 13:08

Re: AZLK 2140 1976? hannes24

Postitus Postitas stupiduser »

Noh, kui Te arvate, et tasub vaeva ära siis miks mitte.

Ise eelistan võimalikult originaali.
Ega mossest mugavat ja vastupidavat tänapäevaste sõiduomadustega igapäevaliikurit ikka ei ehita, poogi sinna külge mis osasid tahes.

PS mul õnnestus oma prouale isegi selgeks teha, et mosse ost on mõtekas :D
Kasutaja avatar
A.Roosenberg
Postitusi: 204
Liitunud: 30 Okt 2009 21:35
Asukoht: Tallinn, Keila, Läänemaa

Re: AZLK 2140 1976? hannes24

Postitus Postitas A.Roosenberg »

stupiduser kirjutas:Noh, kui Te arvate, et tasub vaeva ära siis miks mitte.

Ise eelistan võimalikult originaali.
Ega mossest mugavat ja vastupidavat tänapäevaste sõiduomadustega igapäevaliikurit ikka ei ehita, poogi sinna külge mis osasid tahes.

PS mul õnnestus oma prouale isegi selgeks teha, et mosse ost on mõtekas :D
Minumeelest ei pea mosset ümber tegemagi, et oleks hea sõita.
Tegelikult kui vastupidavusest rääkida, siis ma võin tuua näiteks enda mosse, mis on aastast 88 ja kui ma selle ostsin, siis ei olnud sellel mootoril mitte midagi vahetatud ega muudetud.
Aga kui nüüd võtta mõni 2-3 aastat vana auto, mistahes marki, siis paljud on juba nendega mitu korda remonditöökdades käinud.
Ja mida rohkem sa asju sinna juurde poogid, seda suurem on tõenäosus, et midagi sul katki ka läheb.
"2140"
Kasutaja avatar
stupiduser
Postitusi: 84
Liitunud: 09 Mär 2009 13:08

Re: AZLK 2140 1976? hannes24

Postitus Postitas stupiduser »

Seda minagi, et kui juba 1970 selline auto välja mõeldi, mida 20 aastat toota kõlbas siis ei ole seal midagi vaja muuta! :)
Kasutaja avatar
Neeme
Postitusi: 291
Liitunud: 04 Veebr 2009 23:04
Asukoht: Kuressaare

Re: AZLK 2140 1976? hannes24

Postitus Postitas Neeme »

Kõik oleneb sellest, milleks autot kasutada. Kui pühapäevaautoks, siis võimalikult ilus originaal. Kui igapäevaautoks, siis võiks natuke vastavalt vajadusele muuta. Kui talviseks lõbusõiduautoks, siis miks ka mitte üks pisike blokeeruv differ alla nuputada. Samas nn. diffri blokeeringuna kasutan ma tagaveolisel käsipidurit. Päris palju aitab.
Kasutaja avatar
hannes24
Postitusi: 274
Liitunud: 10 Mär 2009 13:43
Asukoht: Kirepi

Re: AZLK 2140 1976? hannes24

Postitus Postitas hannes24 »

nii,
eile sai üks mootor toodud, millel omaniku sõnul kolvid madalamaks treitud, et odavama bensiiniga sõita saaks. Tõstan peale ja vaatan mis häält tegama hakkab.
Kui kellegil termostaadi koda Tartus kohe pakkuda on siis hel. 5532096, mudu pean väikse visiidi ülo ärisse tegema.
"ONU HEINO RALLITIIM"
Kasutaja avatar
hannes24
Postitusi: 274
Liitunud: 10 Mär 2009 13:43
Asukoht: Kirepi

Re: AZLK 2140 1976? hannes24

Postitus Postitas hannes24 »

kütusepump ka puudu, seda võtaks ka kui on kellegil, koos selle vardaga mis ploki sees
"ONU HEINO RALLITIIM"
Vasta