Iz 2715 '78 saarlane

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
Sten
Postitusi: 326
Liitunud: 08 Veebr 2009 12:57
Asukoht: Eesti

Re: Iz 2715 '78 saarlane

Postitus Postitas Sten »

Mootoritõstuk:

Pilt
TiitS teemast see pilt võetud.

Mingi vintsi / tali ikka kuskilt leiad.
Kasutaja avatar
saarlane
Postitusi: 299
Liitunud: 03 Veebr 2009 14:20
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Re: Iz 2715 '78 saarlane

Postitus Postitas saarlane »

tali on jah, aga pole isegi sellist laua materjali kuskilt vötta praegu :D
Aitan Ebay'st asju tellida.
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: Iz 2715 '78 saarlane

Postitus Postitas jartmok »

saarlane kirjutas:tali on jah, aga pole isegi sellist laua materjali kuskilt vötta praegu :D
Mina tõstsin endal mootori maha koormarihmadega, kordamõõda. Maha tuli kenasti, sai lihtsalt poidust laetala ümber pandud.
Mina sinu asemel teeks ikka asja korralikult, ehk võtaks jubinateks puhastaks jne, ainukene võiamlus roostetamine kinni panna. Samas ise tead, sinu projekt.
Kasutaja avatar
saarlane
Postitusi: 299
Liitunud: 03 Veebr 2009 14:20
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Re: Iz 2715 '78 saarlane

Postitus Postitas saarlane »

Ma olen angaaris, seega pole erilsit laetala lähedal.

Aga ma veel uurin vaatan, praeguse seisuga vist tuleb maha jah mootor...
Aitan Ebay'st asju tellida.
Kasutaja avatar
tafi
Postitusi: 278
Liitunud: 13 Okt 2009 19:26

Re: Iz 2715 '78 saarlane

Postitus Postitas tafi »

Mis tõstukist te räägite küll,mosse mootor ei ole nii raske,et seda ei suudaks kahe-kolme mehe vahel sealt ära tõsta :lol Koorma rihmad külge ja läheb. Ise pole siiani tõstukit kasutanud :)
Tel 55627664
canyondrift
Postitusi: 142
Liitunud: 04 Veebr 2009 17:31

Re: Iz 2715 '78 saarlane

Postitus Postitas canyondrift »

tafi kirjutas:Mis tõstukist te räägite küll,mosse mootor ei ole nii raske,et seda ei suudaks kahe-kolme mehe vahel sealt ära tõsta :lol Koorma rihmad külge ja läheb. Ise pole siiani tõstukit kasutanud :)
Ohutum, asju tervemaks jättev ja üldse närve ja energiat nii palju mitte sööv tegevus on ikkagi vintsi kasutada.
Sai just hiljuti ühte mootorit eemaldatud, vints on ikka hea abimees, selle koormarihma variandiga tekib probleem, et kuhu see mootor kiirelt panna, äkki vigastab mõnda olulist konstruktsiooni, kellegil midagi juhtub, kukub mootor maha vms...
meelisrr
Postitusi: 13
Liitunud: 20 Mär 2009 12:43
Asukoht: Saaremaa

Re: Iz 2715 '78 saarlane

Postitus Postitas meelisrr »

Mootor tuleb kergesti maha kui euroalus, jupp koormarihma, 2m toru ja sõber appi võtta. Või siis tuleb sass ja võtab üksi õlale. :D
Kasutaja avatar
saarlane
Postitusi: 299
Liitunud: 03 Veebr 2009 14:20
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Re: Iz 2715 '78 saarlane

Postitus Postitas saarlane »

Täna oli värvi eemaldamise päev. Ehk et sattusin Volga klubi seltsimeeste universaal Volgast lugema, mis Saaremaalt toodi. Mõtlesin ka proovida. Ostsin poest 2pool liitrit värvieemaldit, pintsli ja kaabitsa.

Pilt

Tuleb peale pintseldada ja siis umbes 20 minuti pärast lahtine värv maha koorida. Kuna mul mitu kihti värvi seal peal, siis sai ikka 3-4 korda seda peale mätsitud. Kapott sai pömst puhtaks, tiivad poole peal. Sai ka paremal pool roostekohti ära löigatd ja uuritud maid. Küljekarbid mädad ja tiivakaared ja natuke veel sättimist seal. Köige hullem pole.

Kas ukse piiraja tiftide väljavötmiseks miski nipp ka on? Ei tahtnud lihtsa kolkimise teel välja tulla.... :D

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Aitan Ebay'st asju tellida.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Iz 2715 '78 saarlane

Postitus Postitas moskiito »

mingit nippi nende tiftide väljavõtmiseks ei ole. Sul lihtsalt nood nii ära kulunud et sa neid kätte ei saa.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
saarlane
Postitusi: 299
Liitunud: 03 Veebr 2009 14:20
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Re: Iz 2715 '78 saarlane

Postitus Postitas saarlane »

No aga mis lahendust pakute, et kätte saada?
Aitan Ebay'st asju tellida.
Vasta